Kategorie: Wszystkie | Informacyjna
RSS
piątek, 19 maja 2017

Pani Małgorzata Zyzyek z klasą III w Bibliotece na lekcji bibliotecznej

Temat: Encyklopedie i słowniki.

         Jak korzystać z encyklopedii, jak posługiwać się słownikiem języka polskiego - to ważne i przydatne umiejętności. Poznawali je uczniowie klas III PSP w Sycynie na lekcji bibliotecznej.

Wskazanie dzieciom możliwości samodzielnego odszukania haseł  w encyklopedii to nieco zapomniana sprawa ale na pewno nadal ważna.

09:03, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »

Po południa w bibliotece spędzamy na czytaniu bajek,

opowiadaniu ciekawych historyjek oraz  uczymy się śpiewać piosenek ludowych

                 Nasze hasło to -            nie ma czasu na nudę !!!!

08:56, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 października 2016

 Ostatnia sobota wakacji w Sycynie minęła w rytmie piosenek biesiadnych odbył się  piknik "Powróćmy jak za dawnych lat" . Była to okazja do podsumowania konkursu "Najaktywniejszy czytelnik lata" - pierwsze miejsce Gabrysia Bednarczyk  ex aequo Martynka Kopcińska . Wyróżnienia Ania Stanisławek , Klaudia Szulik, Kuba Domagała, Czerska Amielia, Iga Karaś,Patrycja Zięba, Kinga Zięba.
W pierwszym tygodniu wakacji najmłodsi czytelnicy biblioteki uczestniczyli w XXI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej 
W bibliotece odbywały się również  zajęcia czytelnicze, palastyczne, kulinarne i rytmiczne. Były spotkania i prelekcje:  spotkania z Ratownikiem Medycznym Panią Agnieszką Dobrowolską i Naczelną Pielęgniarek   Panią Joanną Januszczak oraz z Panią Rehabilitant Agnieszką Zdżalik . Było również spotkanie z dzielnicowym Piotrem Hebdzińskim, który mówił jak bezpiecznie można korzystać z uroków wakacji nad wodą na boisku i wielu innych miejscach, o zagrożeniach pożarowych  mówił mł. bryg. mgr inż. Mariusz Grudziński. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami zwoleńskiego Sanepidu pod hasłem „Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.
Rytmiczne zajęcia pod hasłem"Barwy lata w muzyce"  prowadził Pan Józef Biernat
Czytane były Baśnie H. CH Andersena i wiersze  Jana Brzechwy , najmłodsi czytelnicy wykonywali prace plastyczne dowolną techniką, malowali farbami, rysowali oraz posługując się techniką collage wykonywali różne  prace .
Dzieci wraz  z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do ZOO , Stadionu Narodowego , Łazienek Królewskich w Warszawie.

-

11:03, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 czerwca 2016

21 marca spotkanie DKK Z POETKA ZOFIA JASKULSKĄ

Wiersze, które pisze Zofia Jaskulska są pogodne, wesołe, relaksacyjne, edukacyjne . Autorka pisze również teksty piosenek i skecze na rożne okazje. Zofia Jaskulska chętnie dzieliła się ze słuchaczami opowieściami o swojej twórczości, przedstawiła historie związaną z poezją i pisaniem. 

Biblioteka jak zawsze nie zapomniała o słodkim poczęstunku. Nagrodą dla wszystkich były: wiosenne ciasteczka, wielkanocne jajeczka, słodkie cukiereczki, a dla uczestników konkursu 

Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie.

-

cyjne. Autorka pisze również teksty piosenek i skecze na rożne okazje. Zofia Jaskulska chętnie dzieliła się ze słuchaczami opowieściami o swojej twórczości, przedstawiła historie związaną z poezją i pisaniem. 

Biblioteka jak zawsze nie zapomniała o słodkim poczęstunku. Nagrodą dla wszystkich były: wiosenne ciasteczka, wielkanocne jajeczka, słodkie cukiereczki, a dla uczestników konkursu 

15:15, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 czerwca 2016

"Dobrze, że jesteś" - pod takim hasłem 18 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie autorskie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Bibliotecznej w Sycynie. Tym razem gościem czytelników była pisarka, dziennikarka Monika Sawicka.

O godzinie 14.00 pisarka spotkała sie z młodzieżą -  mówiła  miedzy innymi temat miłosci.  "O miłości pisano i mówiono już tyle, że chyba nic nie powinno nas zaskoczyć  w tej materii . A jednak nadal, pomimo setek przeczytanych książek oscylujących w temacie kochania, potrafią zdziwić mnie ludzkie dylematy i problemy jakie miłość właśnie wywołuje. Odcieni tego uczucia jest bowiem na świecie jest nie skończenie wiele."


O godzinie 17.00 odbyło sie spotkanie z dorosłymi czytelnikami.

Monika Sawicka jest autorką wielu książek ( m.in. "Dobrze, że jesteś", "M do kwadratu", "Gra wstępna", "Kruchość porcelany",  "Kolejność uczuć", "Mimo uczuć"), dziennikarką telewizji osiedlowej, felietonistką (Super Portal, Kwartalnik: Polki w świecie, twardziel.pl), a także współzałożycielką Fundacji  "VADEMECUM - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej. Ponadto regularnie prowadzi warsztaty w szkołach średnich i podstawowych.

 

.Pisarka poruszyła temat społecznych i biologicznych różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. W jej ocenie emocje są różne dla obu płci, ale ważne jest to, by w życiu wypracować kompromis. Nie zabrakło też wypowiedzi na temat problemów dnia codziennego i sposobów na ich rozwiązywanie, działań w chwilach, kiedy upadamy.

 

Wspomniała  o uczuciach i cechach ludzi, ze szczególnym podkreśleniem tych najpiękniejszych: dobroci, szlachetności, wyrozumiałości... "Upadam, podnoszę się, wybaczam i idę dalej, nie dźwigając na plecach tych, którzy mnie krzywdzą - bo wybaczam od razu i lżejsza podążam dalej" - mówiła.

Na spotkaniu było 62 osoby - zaskakująca liczba.


-

.

12:17, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 czerwca 2016

W Bibliotece można ciekawie spędzić czas.

Filia Biblioteczna w Sycynie organizuje cykl spotkań "Piątkowe popołudnie w bibliotece".15 stycznia gośćmi takiego spotkania byli terapeuta Jacek Kosiec i pisarz Zbigniew Chrząszcz.

 
 
 

Terapeuta Jacek Kosiec przedstawił prelekcję o przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Osoby uzależnione od alkoholu lub innych używek często nie zdają sobie sprawy z wagi posiadanego problemu. Wiele z nich przez długi czas żyje w przeświadczeniu, że doskonale panuje nad sytuacją.

 Z reguły objawy wskazujące na problem uzależnienia wcześniej od samego zainteresowanego dostrzegają osoby z jego otoczenia. Wiele z nich próbuje poruszyć ten temat i nakłonić uzależnionego do podjęcia leczenia, ale ten pozostaje najczęściej głuchy na dobre rady bliskich mu osób. Problem jest ogromny ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę - wyjaśnił Jacek Kosiec.


 - Było to już drugie tego typu spotkanie – podkreśla Lidia Kempińska, kierownik biblioteki w Sycynie.

14:55, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 czerwca 2016

W Filii Bibliotecznej w Sycynie 15 stycznia 2016 r odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Chrząszcza autora Tillera „TWORZYWO” w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki .

Autor mówił  o tym jak zrodził się pomysł  na napisania tego rodzaju książki , chociaż jego prawdziwą pasją jest fizyka kwantowa i astrofizyka.  Opinie czytelników są różne, dla jednych jest to „tliter chrześcijański”  dla innych „wojna pomiędzy Dobrem a Złem, w której uczestniczą ludzie, siły Niebios oraz siły Piekła”.
 Jest to  jego pierwsza  książka  ale ze słów autora można było wywnioskować, że to dopiero początek jego przygody z literaturą. Powstały już dwie kolejne które niebawem zostaną wydane. W trakcie dyskusji panowała miła atmosfera. Dialog pomiędzy autorem i czytelnikiem wskazywał na duże zainteresowanie literaturą która kryje w sobie wiele tajemnic.
 

16:29, sycynabiblioteka
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 lutego 2016

- W planach mamy już kolejne akcje, miedzy innymi spotkanie autorskie z panią Monika Sawicką 

-W naszej bibliotece ostatnio zorganizowaliśmy sporo imprez :

Dla przykładu zorganizowano tam m.in. "Andrzejkowy Wieczór Wspomnień" czy "Słodkie Mikołajki dla dzieci". Nie brakuje spotkań o zróżnicowanej tematyce.

 

- Na spotkaniu Kółka Literackiego czytane był głównie Baśnie Andersena „Świerszczyk” i książki wybrane przez dzieci. Dzieci z zerówki i I klasy chętnie przychodzą z wychowawczynią na lekcje biblioteczne przeglądają wypożyczają i słuchają czytanych fragmentów - relacjonuje Lidia Kęmpińska.

 

Starsi czytelnicy, oprócz wypożyczania książek i prasy, uczestniczyli w spotkaniach „Dyskusyjnego Klubu Książki, jak również w innych spotkaniach bibliotecznych w Sycynie, w Zwoleniu, Przyłęku oraz  w konsultacjach opracowania wizji przyszłości na przyszłe 20-30 lat. CIMULACT to Konsultacje społeczne w zakresie tematyki Programu Horyzont 2020. W przedsięwzięcie to są zaangażowane instytucje ze wszystkich krajów UE, a także z Norwegii i Szwajcarii.11 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Zagrożenia i uzależnienia", na którym gościł Jacek Kosiec - przedstawiciel instytucji zajmującej się zawodowo profilaktyką uzależnień.

 

14:22, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »

W ZWOLEŃSKIEJ MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  odbyło się bardzo intersujące spotkaniez Agnieszką Lingas-Łoniewską, współczesną pisarką, która na Ziemię Zwoleńską przyjechała aż z Wrocławia.

Autorka wielu książek opowiadała o swojej karierze, twórczości, życiu prywatnym i planach na przyszłość. Autorka pisze książki łączące sensację z romansem. Jest laureatką wielu konkursów, np. na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Ponadto współtworzy stronę internetową Czytajmy Polskich Autorów, na którym znajdziemy m.in. recenzje i wywiady z przedstawicielami polskiej sceny literatury pięknej.

14:17, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27
Zakładki:
Działalność biblioteki
Imprezy biblioteczne
Tagi