Zakładki:
Działalność biblioteki
Imprezy biblioteczne
Tagi


Kategorie: Wszystkie | Informacyjna
RSS
wtorek, 14 czerwca 2016

21 marca spotkanie DKK Z POETKA ZOFIA JASKULSKĄ

Wiersze, które pisze Zofia Jaskulska są pogodne, wesołe, relaksacyjne, edukacyjne . Autorka pisze również teksty piosenek i skecze na rożne okazje. Zofia Jaskulska chętnie dzieliła się ze słuchaczami opowieściami o swojej twórczości, przedstawiła historie związaną z poezją i pisaniem. 

Biblioteka jak zawsze nie zapomniała o słodkim poczęstunku. Nagrodą dla wszystkich były: wiosenne ciasteczka, wielkanocne jajeczka, słodkie cukiereczki, a dla uczestników konkursu 

Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie.

-

cyjne. Autorka pisze również teksty piosenek i skecze na rożne okazje. Zofia Jaskulska chętnie dzieliła się ze słuchaczami opowieściami o swojej twórczości, przedstawiła historie związaną z poezją i pisaniem. 

Biblioteka jak zawsze nie zapomniała o słodkim poczęstunku. Nagrodą dla wszystkich były: wiosenne ciasteczka, wielkanocne jajeczka, słodkie cukiereczki, a dla uczestników konkursu 

15:15, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 czerwca 2016

"Dobrze, że jesteś" - pod takim hasłem 18 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie autorskie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Bibliotecznej w Sycynie. Tym razem gościem czytelników była pisarka, dziennikarka Monika Sawicka.

O godzinie 14.00 pisarka spotkała sie z młodzieżą -  mówiła  miedzy innymi temat miłosci.  "O miłości pisano i mówiono już tyle, że chyba nic nie powinno nas zaskoczyć  w tej materii . A jednak nadal, pomimo setek przeczytanych książek oscylujących w temacie kochania, potrafią zdziwić mnie ludzkie dylematy i problemy jakie miłość właśnie wywołuje. Odcieni tego uczucia jest bowiem na świecie jest nie skończenie wiele."


O godzinie 17.00 odbyło sie spotkanie z dorosłymi czytelnikami.

Monika Sawicka jest autorką wielu książek ( m.in. "Dobrze, że jesteś", "M do kwadratu", "Gra wstępna", "Kruchość porcelany",  "Kolejność uczuć", "Mimo uczuć"), dziennikarką telewizji osiedlowej, felietonistką (Super Portal, Kwartalnik: Polki w świecie, twardziel.pl), a także współzałożycielką Fundacji  "VADEMECUM - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej. Ponadto regularnie prowadzi warsztaty w szkołach średnich i podstawowych.

 

.Pisarka poruszyła temat społecznych i biologicznych różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. W jej ocenie emocje są różne dla obu płci, ale ważne jest to, by w życiu wypracować kompromis. Nie zabrakło też wypowiedzi na temat problemów dnia codziennego i sposobów na ich rozwiązywanie, działań w chwilach, kiedy upadamy.

 

Wspomniała  o uczuciach i cechach ludzi, ze szczególnym podkreśleniem tych najpiękniejszych: dobroci, szlachetności, wyrozumiałości... "Upadam, podnoszę się, wybaczam i idę dalej, nie dźwigając na plecach tych, którzy mnie krzywdzą - bo wybaczam od razu i lżejsza podążam dalej" - mówiła.

Na spotkaniu było 62 osoby - zaskakująca liczba.


-

.

12:17, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 czerwca 2016

W Bibliotece można ciekawie spędzić czas.

Filia Biblioteczna w Sycynie organizuje cykl spotkań "Piątkowe popołudnie w bibliotece".15 stycznia gośćmi takiego spotkania byli terapeuta Jacek Kosiec i pisarz Zbigniew Chrząszcz.

 
 
 

Terapeuta Jacek Kosiec przedstawił prelekcję o przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Osoby uzależnione od alkoholu lub innych używek często nie zdają sobie sprawy z wagi posiadanego problemu. Wiele z nich przez długi czas żyje w przeświadczeniu, że doskonale panuje nad sytuacją.

 Z reguły objawy wskazujące na problem uzależnienia wcześniej od samego zainteresowanego dostrzegają osoby z jego otoczenia. Wiele z nich próbuje poruszyć ten temat i nakłonić uzależnionego do podjęcia leczenia, ale ten pozostaje najczęściej głuchy na dobre rady bliskich mu osób. Problem jest ogromny ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę - wyjaśnił Jacek Kosiec.


 - Było to już drugie tego typu spotkanie – podkreśla Lidia Kempińska, kierownik biblioteki w Sycynie.

14:55, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 czerwca 2016

W Filii Bibliotecznej w Sycynie 15 stycznia 2016 r odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Chrząszcza autora Tillera „TWORZYWO” w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki .

Autor mówił  o tym jak zrodził się pomysł  na napisania tego rodzaju książki , chociaż jego prawdziwą pasją jest fizyka kwantowa i astrofizyka.  Opinie czytelników są różne, dla jednych jest to „tliter chrześcijański”  dla innych „wojna pomiędzy Dobrem a Złem, w której uczestniczą ludzie, siły Niebios oraz siły Piekła”.
 Jest to  jego pierwsza  książka  ale ze słów autora można było wywnioskować, że to dopiero początek jego przygody z literaturą. Powstały już dwie kolejne które niebawem zostaną wydane. W trakcie dyskusji panowała miła atmosfera. Dialog pomiędzy autorem i czytelnikiem wskazywał na duże zainteresowanie literaturą która kryje w sobie wiele tajemnic.
 

16:29, sycynabiblioteka
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 lutego 2016

- W planach mamy już kolejne akcje, miedzy innymi spotkanie autorskie z panią Monika Sawicką 

-W naszej bibliotece ostatnio zorganizowaliśmy sporo imprez :

Dla przykładu zorganizowano tam m.in. "Andrzejkowy Wieczór Wspomnień" czy "Słodkie Mikołajki dla dzieci". Nie brakuje spotkań o zróżnicowanej tematyce.

 

- Na spotkaniu Kółka Literackiego czytane był głównie Baśnie Andersena „Świerszczyk” i książki wybrane przez dzieci. Dzieci z zerówki i I klasy chętnie przychodzą z wychowawczynią na lekcje biblioteczne przeglądają wypożyczają i słuchają czytanych fragmentów - relacjonuje Lidia Kęmpińska.

 

Starsi czytelnicy, oprócz wypożyczania książek i prasy, uczestniczyli w spotkaniach „Dyskusyjnego Klubu Książki, jak również w innych spotkaniach bibliotecznych w Sycynie, w Zwoleniu, Przyłęku oraz  w konsultacjach opracowania wizji przyszłości na przyszłe 20-30 lat. CIMULACT to Konsultacje społeczne w zakresie tematyki Programu Horyzont 2020. W przedsięwzięcie to są zaangażowane instytucje ze wszystkich krajów UE, a także z Norwegii i Szwajcarii.11 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Zagrożenia i uzależnienia", na którym gościł Jacek Kosiec - przedstawiciel instytucji zajmującej się zawodowo profilaktyką uzależnień.

 

14:22, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »

W ZWOLEŃSKIEJ MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  odbyło się bardzo intersujące spotkaniez Agnieszką Lingas-Łoniewską, współczesną pisarką, która na Ziemię Zwoleńską przyjechała aż z Wrocławia.

Autorka wielu książek opowiadała o swojej karierze, twórczości, życiu prywatnym i planach na przyszłość. Autorka pisze książki łączące sensację z romansem. Jest laureatką wielu konkursów, np. na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Ponadto współtworzy stronę internetową Czytajmy Polskich Autorów, na którym znajdziemy m.in. recenzje i wywiady z przedstawicielami polskiej sceny literatury pięknej.

14:17, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 października 2015

Literacka NAGRODA  NOBLA

Swietłana Aleksijewicz laureatką Nagrody Nobla z literatury za rok 2015. To pierwszy Nobel dla Białorusi.

Po raz pierwszy w historii nazwisko laureata Literackiej Nagrody Nobla ogłosiła kobieta.


15:40, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Komentarze (1) »

https://www.youtube.com/watch?v=2aEvTFcV4cg

O jesieni wiemy tyle że jest piękna , nieprzewidywalna  może deszcz a może słońce i piępły jesienny

czasami sprzyja spacerą .

Czy jesień sprzyja rozmyślanią  i zadumie ?

 Jesień w Sycynie nie zawsze jest słoneczna czasami deszczowa i wilgotna.


15:34, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »

Jesienny spacer po parku moze być równiez przyjemny złóto brazowe liscie rozswietlaja parkowe alejki. Jesienna pogoda jest piekna gdy jest słoneczna , deszczowa jest mniej przyjemna. Kazda pora roku ma swoje zupełnie inne oblicze ale o kżadej porze roku mozna znależć ciekawe zajęcie.

- Czytajac  o jesieni wiersze i atrykuły fragmenty i wypowiedzi : o tym jak jesienią ręce marzna , nos sinieje , sad pustoszeje napisalismy króciótki wierszyk który cytujemy....

KOLOROWE LIŚCIE JESIENI  POKRYWAJĄ  SYCYŃSKI PARK 

FRUWAJĄ I OPADAJĄ –  TAK JAK BY PRZELATYWAŁ PTAK  

OBOK  STAW W KTÓRYM   JUŻ BARDZO ZIMNA WODA

 DALEJ MŁYN-  SMUTNY I PUSTY JAK ZAPOMNIANY KADR"

14:47, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 września 2015

PIĘKNY WIERSZ O MAMIE  :

 "Wiersze dla mamy" są PODZIĘKOWANIEM  zawierającym SŁOWA oraz UCZUCIA KTÓRE  czujemy i pamiętamy. -

Dzień Matki jest obchodzony raz w roku 26 maja, jednakże każda mama zasługuje na codzienny wyraz szacunku i podziękowań. Wiersze z tego rodzaju są to zazwyczaj podziękowania za trud poświecenie i matczyną dobroć.


Dzień Matki jest raz w roku,
Szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
Zdrowia szczęścia i pomyślnego spełnienia.
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku
Za to, że dni moje tęcza malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję. 


PIĘKNE I WZRUSZAJĄCE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA MATKI W  W JASIEŃCU Koloni

KOLEŻANKI PIĘKNIE RECYTOWAŁY I PIĘKNIE SIĘ  PREZENTOWAŁY

17:12, sycynabiblioteka , Informacyjna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27